Cinema City 4DX, Novy Smichov

Praga, Czech Republic

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku nasz zespół zakończył projekt przebudowy istniejącej sali kinowej na potrzeby kina 4DX. Sala kinowa Cinema City 4DX Novy Smichov w Pradze jest pierwszym tego typu obiektem w Czechach.

4DX to rewolucyjna technologia kinowa, która dzięki zastosowaniu niezwykłych efektów, oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów. Dzięki zastosowaniu tej technologii fizycznie odczuwamy efekty takie jak wiatr, mgła, błyski piorunów i zapachy. W filmach 3D zastosowano aż 24 rodzaje dostępnych, dodatkowych efektów specjalnych.

"Nowoczesny system projekcji filmów 3D na srebrnym ekranie Cinema City zapewni publiczności krystalicznie czysty obraz, absolutne doświadczenia filmowe i niezapomniane emocje.

Sala kinowa Škoda 4DX wyposażona jest w zaawansowany technologicznie system ruchomych foteli, zsynchronizowanych z toczącą się na ekranie akcją największych hitów filmowych. Wszystko to potęguje wrażenia i odczuwane przez widownię filmowe emocje."


Nadszedł czas, by doświadczenie filmowe nabrało nowego znaczenia. Każdy aktywny fotel w sali Škoda 4DX™ porusza się w trzech płaszczyznach: wznoszącej, falującej i kołyszącej. Dzięki efektom specjalnym umieszczonym w aktywnych fotelach połączonym z dyszami imitującymi ruch powietrza, rozpylonymi kroplami wody, powietrzem muskającymi plecy i nogi, widz może zanurzyć się w filmie i stać się uczestnikiem toczącej się na ekranie akcji.

Aktywne fotele poruszają się we wszystkich kierunkach. Specjalne dyfuzory rozpylające wodę urealniają filmowe sceny. Nowoczesny system nawiewu muska szyję podmuchem wiatru. Niezwykłym uzupełnieniem wrażeń jest system emisji zapachów. Specjalne lampy wysyłają przeszywające ciemność błyski piorunów.Źródło: http://www.cinemacity.pl

Przeglądaj wszystkie projekty »